Megjelent Szilvia, a pehelykönnyű és ingyenes oprendszer bármely PC-re
Természetesen a Linux Mint 18.3-es operációs rendszerről van szó, ami a szép Szilvia nevet kapta. De nem csak ezért szerethető.
Természetesen a Linux Mint 18.3-es operációs rendszerről van szó, ami a szép Szilvia nevet kapta. De nem csak ezért szerethető.
Kihasználásával bármilyen felhasználó korlátlan jogosultságokra tud szert tenni
A Windows-éhoz hasonló képernyővel szállhat majd el hibák esetén a nyílt forrású kernel is
A 19.2-es, Tina névre hallgató kiadás sok újítással és hosszútávú támogatással érkezik, igény szerint Xfce, MATE vagy a jól ismert Cinnamon asztali környezettel.
Azok a felhasználók, akik a jövőben hajlékonylemezes meghajtóval akarnak majd dolgozni Linux alól, lehet, hogy nem fogják már tudni ezt megtenni. A nyílt forrású rendszermagból ugyanis hamarosan eltávolításra kerülhet az ilyen típusú egységek vezérlését, illetve kezelését végző kód.
Egy nyilvános levelezőlistán pöttyintette el egy Microsoft-fejlesztő, hogy a Microsoft felhőjében a Linux-használat megelőzi a Windowst.
A Microsoft, ami két évtizeddel korábban a Linuxot még mint az informatika világát fenyegető rákos burjánzásnak titulálta, a napokban a nyílt forrású rendszermag fejlesztőinek legbelső köréhez történő csatlakozását kérelmezte. Ha felveszik, Redmond azon kevés kivételezett cégek közé tartozhat majd, akik szinte korlátozás nélkül ismerhetnek meg minden, a Linux-szal kapcsolatos stratégiai információt.
A fejlesztői csapat szerint a linuxos verzió még nem áll készen, de előbb-utóbb megérkezhet a nyílt forráskódú rendszerre.
Biztonsági kutatók a napokban számoltak be arról, hogy sikerült egy olyan linuxos kártevőt azonosítaniuk "a vadonban", aminek terjedését eddig egyetlen, a nyílt forrású rendszeren futó vírusirtó sem vette észre. A HiddenWasp-nak elnevezett trójai egy hátsó kaput telepít a Linux-okra, amiket a feltételezések szerint célzott támadásokra használhatnak fel.
A Linux kernel fejlesztésének elindítója és jelenlegi irányítója a napokban a szóban forgó szoftver történetének egy újabb jelentős lépését jelentette be. Linus Torvalds ugyanis közölte: a közismert nyílt forrású rendszermag következő kiadása egy teljesen új, 5-ös főverziószámmal fog majd megjelenni.
A Linux Mint fejlesztőcsapata bemutatta a Linux Mint 19.1 verziószámmal és „Tessa” kódnévvel ellátott kiadását. Az operációs rendszer az Ubuntu 18.04 LTS kiadására épül és 2023-ig kap frissítéseket.
A Linux Mint 18.3 a fő rendszerem, ma telepítettem a 19.1-et. Tehát nem frissítettem. Találtam néhány meglepetést.
A héten az Intel egyik mérnöke egy olyan módosítássorozatot hajtott végre a Linux kódjában, ami kiterjedt mivolta ellenére semmilyen változást nem fog előidézni annak működésében. Jarkko Sakkinen ugyanis mindössze a rendszermag forrásában elhelyezett kommenteket módosította - méghozzá úgy, hogy az összes csúnya szót egy szépre cserélte ki benne.
Aki stabil és sokáig használható Ubuntut szeretne, annak a 18.04 LTS verzió lesz a jó választás.
Alig egy hónappal az után, hogy bejelentette: átmenetileg visszavonul a Linux fejlesztésétől és terápiára megy, máris visszatér Linus Torvalds. A kernel karbantartását távollétében irányító Greg Kroah-Hartman ugyanis hétfőn közölte: visszaadja a nyílt forrású rendszermag feletti irányítást Torvalds kezébe.
Új alapértelmezett témával és még jobb teljesítménnyel robbant be az Ubuntu legújabb, 18.10-es kiadása.
A hiba csak korlátozott körben, leginkább a régi verzióknál jelentkezik, és a már jó ideje elérhetőek a javítások.
Linus Torvalds, a közismert Linux rendszermag fejlesztésének egykori elindítója és mindeddigi vezetője a napokban meglepő bejelentést tett. Az idén már 48 éves szakember ugyanis közölte: leáll egy időre a kernel fejlesztésével, mert rájött, hogy gondjai vannak, amiket kezelnie kell.
A Linux Mint fejlesztő csapata büszkén jelenti be a LMDE 3. kiadását, amely a Cindy nevet kapta. LMDE (Linux Mint Debian Edition) egy nagyon izgalmas terjesztés, tapasztalt felhasználókat célozza meg , amely ugyanazt a környezetet nyújtja, mint a Linux Mint, de a Debian csomagjait használja alapul, Ubuntu csomagok helyett.
Greg Kroah-Hartman, a világ egyik vezető Linux kernelfejlesztője szerint többek karácsonya ráment.
A Debian Linux projekt csütörtökön honlapján emlékezett meg arról, hogy egy igen jelentős évfordulóhoz érkezett. Ugyanis Ian Murdoch, a disztribúció - azóta sajnálatos módon már elhunyt - létrehozója kerek 25 éve jelentette be az akkor vadiúj operációs rendszer létrehozását.
Németországban az állami intézmények egyre több helyen váltanak vissza a Windowsra.
Tara kódnévvel érkezett a legutóbbi verzió, amely egészen 2023-ig élvez majd hivatalos támogatást.
Megjelent a régi gépeken is futó, gyors és teljesen magyar nyelvű Linux alapú operációs rendszer, a Linux Mint 19-es.
Kezdőknek és haladóknak. Gyors és teljesen magyar nyelvű Linux-alapú operációs rendszer.
Rendkívül súlyos biztonsági incidensre került sor a múlt héten az egyik legrégebbi és legismertebb Linux disztribúció háza táján. Egyelőre ismeretlen hackereknek ugyanis sikerült hozzáférést szerezniük a Gentoo Linux kódtárához, amiben egy kártevőt is elhelyeztek - ezt pedig mindenki megkaphatta, aki letöltötte az említett kódbázist.
Ahogy várható volt Clement Lefebvre publikálta a Linux Mint projekt júniusi terveit, melyek közt a még készülőben lévő 19-es variáns volt a központi szereplő.
Üzleti funkciókkal és hosszú távú támogatással érkezett meg a Linux-disztribúció legutóbbi verziója.
Professzionális, felhasználóbarát, naprakész, rugalmas disztribúció - terminál használata nélkül is!
Az Ubuntu 18.10 alapértelmezetten Android integrációval érkezhet - ha minden Will Cooke, az asztali Ubuntukért felelős személy terve szerint alakul - írta meg az OMGubuntu. Az újdonságok szerint egyszerűen összcsatlakoztathatjuk majd a robotos rendszert futtató eszközünket az októberben érkező Ubuntuval, majd ezek után számítógépünkön is elérhetjük a mobilunkon megjelenő értesítéseket, fájljainkat,...
GNOME-mal a fedélzeten itt a legnépszerűbb Linux disztribúció új, hosszú távú támogatást élvező kiadása.
Április 26-án megjelent a Bionic Beaver (emberfeletti erőkkel bíró hód) kódnevet viselő Ubuntu 18.04. Lássuk, mi változott!
Amikor Linux operációs rendszert használó PC-ket formázunk/telepítünk újra, akkor rengeteg különböző fájlrendszer közül választhatunk, amilyet be akarunk állítani a formázás után. Mindegyik fájlrendszernek vannak előnyei és hátrányai, így jogos lehet a kérdés: melyiket használjuk?
A Windows operációs rendszerének legújabb, 10-es verzióját ellenzők között az egyik gyakran elhangzó indok a rendszer elutasítására, hogy az adatokat gyűjt a felhasználójukról. Ezek a számítógép-használók mostantól azonban még egy rendszert lehúzhatnak a használható rendszerek listájukról, ugyanis a következő, 18.10-es verziójú Ubuntu is adatokat fog küldeni a fejlesztők felé.
Egyre barátságosabb környezetet kínálnak a különféle Linux-disztribúciók, érdemes lehet egy próbakörre vinni a pingvint.
Új mentési rendszerrel, HiDPI teljes támogatással, megújult Alkalmazáskezelővel, Flatpak támogatással és a nagyon kényelmes Google Drive és alkalmazás folyamatjelző támogatással.Sylvia
Természetesen a Linux Mint 18.3-es operációs rendszerről van szó, ami a szép Szilvia nevet kapta. De nem csak ezért szerethető.
Új mentési rendszerrel, HiDPI teljes támogatással, megújult Alkalmazáskezelővel, Flatpak támogatással és a nagyon kényelmes Google Drive és alkalmazás folyamatjelző támogatással érkezett meg a Linux Mint decemberi kiadása.
A Linux hosszan támogatott kiadásai mégsem lesznek a már-már a Windows-okkal is összehasonlítható hosszú távon használhatók biztonságosan - derült ki a napokban.
Megjelent a #LinuxMint 18.3 “Sylvia” #Cinnamon és #Mate
Hosszú évtizedek óta küzd a Linux azért, hogy világelső legyen valamiben, és a nyílt forráskódú rendszernek most sikerült begyűjteni egy impozáns trófeát.
Tucatnyinál is több biztonsági rést fedeztek a nyílt forrású operációs rendszerrel soros buszon keresztül kommunikáló eszközök kapcsán.
Az USB-s eszközök a Linux-ot futtató számítógépekhez történő csatlakoztatása "életveszélyes" lehet - derült ki a héten. A nyílt forrású rendszermag USB-illesztésében ugyanis a Google egyik biztonsági kutató annyi lyukat talált, amennyi egy szép nagy korong trappista sajtban sincsen.
A Linux Mint 18.3 neve „Sylvia” lesz. A Sylvia név magyar formája Szilvia. Jelentése: erdőből való – a latin silvania után.
Hozzávetőlegesen egy hónap múlva jön a Linux Mint 18.3-as verziója, lássuk milyen újdonságok lesznek a rendszerben!
Miután az évszázad informatikai bukásának bizonyult München teljesen nyílt forrású szoftverekre - köztük a Linux-ra - történő átállásának kísérlete, a jelek szerint a városvezetés szeretné minél előbb elfelejteni, hogy a projektbe valaha is belefogtak.
Linus Torvalds a múlt hét végén bejelentette az általa létrehozott rendszermag következő verziójának első kiadásra jelölt változatát. A Linux 4.14 sok egyéb mellett egy olyan fejlesztéssel érkezik, aminek köszönhetően elképzelhetetlenül nagy mennyiségű: akár 128 petabájtnyi memória-címtér kezelésére és képessé válik.
Sosem árthat, ha tudunk pár alapvető információt az éppen használt operációs rendszerünkről. Az egyik ilyen hasznos infó például az, hogy 32 vagy 64 bites rendszerrel dolgozunk e jelenleg. Ez azért lényeges, mert szinte minden alkalmazásnál számít, hogy 32 vagy 64 bites verziót akarunk telepíteni.
Sonya néven itt a Linux Mint legújabb verziója, mind a négy asztali környezettel. Telepíteni sem kell a kipróbáláshoz.
A jó öreg Windows-nak mindig szüksége van a gyártó által biztosított driverekre, mielőtt a hardvert használatba vehetnénk alatta. Linux-on is ez a helyzet, azonban a driverek működése és telepítése itt egy kicsit máshogy történik.
A Linuxot ma már nem tekintik ördöginek Redmondban, hiszen a Microsoft-vezér Satya Nadella stratégiájának a sarokköve, hogy minden létező platformon jelen kell lenniük valamiképpen.
Az eszközt csak olyan gépekre lehet bejuttatni, melyeket más módon már feltörtek.
Nem kevés újdonsággal érkezik az új változat: a felszínen is, belül is sok változtatással találkozhatnak a felhasználók.
Alig néhány héttel a legutolsó, több éven át a gépeket a hackerek számára kiszolgáltató veszélyes sebezhetőségről szóló után a napokban újabb, a Linux-okban azonosított biztonsági résről szóló hír futott be. Ezek szerint a nyílt forrású rendszereket évek óta gyengítette egy másik biztonsági rés is, ami szintén távolról tette lehetővé hackerek számára tetszőleges kódok bejuttatását az érintett gépekre.
A zalaegerszegi tesztpálya jó alapot ad arra, hogy Magyarország váljon az 5G fejlesztések egyik európai központjává és akár régiós vezető szerepet játsszon az új hálózati technológia és a ráépülő smart megoldások tesztelésében. A Telekom ennek elősegítésére kísérleti 5G mobilkommunikációs hálózat kiépítését kezdi meg a Zalaegerszegen létesülő járműipari...
Az utóbbi években egyre népszerűbb irodai programcsomag, a Microsoft Office-ra kísértetiesen hasonló, de ingyenes változatban is elérhető program 2013-ban jelent meg Linux operációs rendszerre is, és folyamatosan érkeztek hozzá a frissítések,...
Az Ubuntu asztali változatának fejlesztői jelenleg egy jelentős változtatáson dolgoznak, ugyanis az Unity felhasználói felületet cserélik éppen GNOME-ra. Ezzel kapcsolatban jelent meg egy kérdőív, amiben azt szeretnék megtudni milyen módosításokat hajtsanak végre az alap GNOME felületen.
Természetesen ingyenes a részvétel az ingyenesen letölthető, népszerű nyíl forráskódú operációs rendszer hazai találkozóján.