Fontos fájlokat törölhet az újrakiadott Októberi Frissítés is
Ezúttal ez nem egy bug miatt van, de ugyanúgy elveszhetnek állományok
Ezúttal ez nem egy bug miatt van, de ugyanúgy elveszhetnek állományok
Mostanra minden felhasználóhoz be kellett futnia a két nagy szoftvercég, a Microsoft és az Adobe augusztusi frissítéseinek. Érdemes mindkét csomagot felengedni a gépekre.
A két év múlva életbe lépő szabályozás fontos első lépés, ám frissítések súlyos gondját ezzel még nem oldották meg.
A gyártóknak minden "connected" eszközhöz egyedi jelszót kell adniuk Kalifornia államban.
Hazánkban is több ezer háztartás és vállalkozást érint a TP-Link routereiben felfedezett hiba, amely lehetővé teszi támadóknak, hogy átvegyék a router, illetve azon keresztül a védendő belső hálózat irányítását - írja a Kiberblogon a Secure Networx szakértői. A sérülékenységet a gyártó WR841N típusú eszközében mutatták ki, amit világszerte legalább 160 ezren, Magyarországon közel 1700-an használnak....
Telepítés előtt készítsünk tartalékmásolatot fontos fájljainkról.
Az Adobe és a Foxit is kritikus veszélyességű sebezhetőségeket szüntetett meg a PDF-kezelő alkalmazásokban. Nem is keveset.
Egy tanulmány szerint csak nagyon kevés felhasználó hajlandó rendszeresen frissíteni az eszközöket, amelyek így könnyen támadhatók.
A listát fizetős programok vezetik, de a Microsoft ingyenes Windows Defendere alig marad el tőlük.
Az államilag támogatott hackerek egy legális megoldás kifordításával hoztak létre egy ellenálló malware-t.
A Mozilla új szolgáltatása figyelmeztet, ha aggódnod kell az online adatszivárgások miatt.
A Have I Been Pwned mintájára - és Troy Hunt segítségével - készült weboldalt már bárki használatba veheti.
Megjelentek a G DATA lakossági termékeinek új verziói. Mostantól a böngészőkbe beépülő kiegészítő védi a Google Chrome és a Firefox adatforgalmát. A kiegészítő segítéségével a https-forgalom biztonságosabban és hatékonyabban ellenőrizhető.
Az Intel a napokban egy újabb olyan biztonsági értesítőt volt kénytelen közzétenni honlapján, amiben egy, chipjeiben felfedezett sebezhetőségre hívja fel azok felhasználóinak figyelmét.
A gondot az okozza, hogy a mostani folt egy két évvel ezelőtti frissítést igényel, amely egyes számítógépeken nem található meg.
Azt gondolhatnánk, hogy a vírusok elkerüléséhez elegendő okosan használni a számítógépet. Ha nem látogatunk erotikus oldalakat, nem töltünk le ismeretlen programokat, akkor soha nem fog megfertőződni a gép. A G DATA friss vírusstatisztikája egyértelműen cáfolja ezt az elképzelést.
Az egyik legismertebb vírusirtó szoftver gyártója, a Trend Micro a napokban kénytelen volt elismerni, hogy több szoftvere is módszeresen adatokat nyúlt le felhasználóitól utóbbiak tudomása nélkül. A cég Dr Cleaner, Dr Cleaner Pro, Dr. Antivirus, Dr. Unarchiver, Dr. Battery, valamint Duplicate Finder programjai indításukkor automatikusan begyűjtötték, majd egy ismeretlen szerverre továbbították az őket futtató felhasználó böngészési előzményeit.
A szeptemberi foltózókedden összesen 61 sebezhetőséget javított ki különféle szoftvereiben a vállalat.
Hamarosan alapból letilt minden olyan szkriptet, amely a felhasználók böngészését követi. A Mozilla két lépcsőben építi tovább a védelmet.Hirdetés Nem kérdez, hanem alapból tilt majd a Firefox minden olyan elemet a weboldalakon, melyeknek a felhasználói szokások követése a feladata – jelentette be egy blogbejegyzésben a Mozilla.
A Mozilla kiemelt célja, hogy védje a böngésző felhasználóinak privát szféráját.
A napokban két biztonsági kutató kiadott egy olyan leírást, amiben kész programok társaságában egy komplett útmutatót adnak arra vonatkozóan, hogy miként lehet egy, az Intel chipjeiben még tavaly felfedezett sebezhetőséget kihasználni.
Egy amerikai vállalat a napokban egy olyan új szolgáltatás beindítását jelentette be, aminek köszönhetően mostantól bárki előtt megnyílik a szupermodern, DNS-ben történő adattárolás lehetősége. Ehhez a felhasználóknak mindössze csak el kell küldeniük adataikat a Caverr részére, ami átkódolja azt a közismert bázispár-láncba, majd az eredményt egy apró fiolában visszaküldi a delikvens részére.
Nyilvánosságra került egy nulladik napi sérülékenység, egy biztonsági kutató a Twitteren tette közzé.
Egy biztonsági szakértő a hét elején egy olyan, a Windows-okban felfedezett súlyos sebezhetőség részleteit hozta nyilvánosságra, ami kihasználása ellen jelenleg nem lehet védekezni. Az ún. 0-day hiba kihasználásával támadók a legmagasabb, SYSTEM privilégiumszintre tehetnek szert, aminek révén akár az egész gép feletti ellenőrzést is átvehetik.
A Microsoft szerdán egy nem várt javítófoltot adott ki Windows 10-hez, ami ugyanakkor ezúttal kellemes meglepetést jelentett. A soron kívül megjelentetett folt ugyanis az Intel processzorokban az elmúlt hónapok során felfedezett újabb sebezhetőségek kihasználását akadályozza meg a chipek mikrokódjának frissítésével.
Mostanra minden felhasználóhoz be kellett futnia a két nagy szoftvercég, a Microsoft és az Adobe augusztusi frissítéseinek. Érdemes mindkét csomagot felengedni a gépekre.
Az Intel a hét elején kénytelen volt beismerni, hogy biztonsági szakértőnek újabb három veszélyes sebezhetőséget sikerült azonosítaniuk processzorai működésében. Az L1 Terminal Fault-nak elnevezett trió - hasonlóan fél tucatnyi, az év eleje óta felfedezett társukhoz - a spekulatív végrehajtás gyengeségeit használja ki, és lehetővé teszi a biztonsági szabályok teljes kiiktatásával védett memória- és kódrégiókhoz történő hozzáférést a gépen futó rosszindulatú alkalmazások számára.
Az Egyesült Államokból induló bizalmatlanság beette magát Európába, és úgy tűnik, itthon sem látják szívesen a cég termékeit.
Ami internetre kapcsolódik, az fel is törhető! - bár egyelőre még nem létezik ez a Murphy-törvényét kiforgató mondás, ellenben könnyen lehet, hogy rövidesen teljesen általánossá válik, lévén kiderült, hogy már az öntözőrendszerek is hackerek kezére juthatnak. A Ben-Gurion Egyetem munkatársai ugyanis alaposan szemügyre vették a piacon jelenleg kapható okos öntözőrendszerek egy jelentős részét, és azt...
A Microsoft a Windows 10 következő kiadásába egy olyan technológiát fog beépíteni, aminek köszönhetően az jobban tudja majd a felhasználókat a hackerek és kártevőktől védeni. A rendszer ugyanis egy "homokozóba" (sandbox) fogja az ismeretlen alkalmazásokat zárni, aminek köszönhetően azok nem férhetnek majd hozzá a felhasználó adataihoz vagy a potenciálisan veszélyes erőforrásokhoz.
Kiszivárgott adatok szerint már csőben van az InPrivate Desktop eldobható sandbox, amellyel Windows 10 Enterprise alatt biztonságban futtathatók a kétes eredetű szoftverek is.
Hozzunk létre parancsikont az Edge böngésző InPrivate módban való elindításához.
Biztonsági kutatók a héten egy igen kellemetlen felfedezésről számoltak be az eddig viszonylag biztonságosnak tartott WPA2 titkosítással kapcsolatban. A jelenleg üzemelő úgymond biztonságos Wi-Fi hálózatok által használt protokollról ugyanis kiderült, hogy egy olyan gyengeséggel rendelkezik, ami nagy mértékben megkönnyíti az őt feltörni próbáló hackerek dolgát.